Sürrealizm uymadı, fotoğrafı deneyin sayın savcı

Fevzi Yazıcı, Silivri Hapishanesi'nden yazdı: Darbeciler ellerinde silahlarla darbe yaparken yakalandılar. Biz gazeteciler ise hiç ilgimiz olmadığı halde darbe çağrışımı yapmakla suçlanıyoruz. Gerçek dışı suçlamalardan vazgeçin.

Bu salonun tasarımına itirazım var sayın hakim!

Tasarımcıyım ya, elimde değil, eleştiriyorum hangi tasarıma baksam. Bu salonların tasarımı yanlış! Niyetiniz adaletin tam tecelli ettirilmesiyse eğer, tam temelden ve dahi mekandan başlamak lazım değil mi?

Die Welt: Bir gazete tasarımcısı için müebbet

Hapisteki gazetecileri unutturmamak için bir dizi hazırlayan Alman Die Welt gazetesi sayfalarında bu kez Fevzi Yazıcı'ya yer verdi.

Mektup sahte bir belge ve masumluğumun kanıtı

KHK ile kapatılan Zaman Gazetesi Görsel Yönetmeni Fevzi Yazıcı’nın da aralarında bulunduğu gazetecilerhakim karşısına çıktı. Yazıcı, “Abdullah Gül’e gönderilen mektubun altındaki imza, iki yıl sonraki bu mektupta birebir aynı şekilde atılmış. Bu imkânsız.” dedi.

Zaman hızlı, bilgiler altı ayda güncelliğini yitiriyor

Tasarıma başlamadan önce elinizdeki cihazı tanımanız gerekiyor. Buna göre, tasarlayacağınız cihazın size sunduğu avantajlar-dezavantajlar neler, bunu bilerek hareket etmek gerekiyor.

Uluslararası tasarımcıların buluştuğu SND’nin tek Türk üyesi

Tecrübelerini gazete sayfalarına aktarırken gençleri de unutmadı. Gazeteciliğin temel ilkesi 5N1K’ya 1T’yi de ekledi, tasarıma meraklı gençler için +1T Gazete Tasarım Günleri düzenlemeye başladı.

Demir parmaklıklar arkasında bir tasarımcı

Fedakârca çalışan, işine âşık, sorumluluk sahibi örnek bir gazeteci... Tutuklandığı günden bu yana Fevzi'nin en sıkıntılı anlarda söylediği "Enerjimizi hiç kaybetmeden çalışmalıyız, durduğumuz an kaybederiz" sözleri kulağımda çınlıyor.