1972 yılında Trabzon’da doğan Fevzi Yazıcı ilk ve orta öğrenimini Şişli’de tamamladı. 1997 yılında Mimar Sinan Üniversitesi grafik tasarım bölümünden mezun oldu. Aksiyon Dergisi’nin görsel yönetmenliğinin ardından 3 yıl boyunca tasarım çalışmalarını Amerika Birleşik Devletleri’nde sürdürdü. 2001 yılında Zaman Gazetesi’nin görsel yönetmeni oldu. Tasarım ekibiyle birlikte yerli ve yabancı pek çok ödülün sahibidir.

Yazıcı, kaleme aldığı biyografisinde kendini şöyle anlatıyor:

Kendimi bildim bileli çiziyorum, dizayn ediyorum. Önceleri ağabey ve ablamın defterlerinin boşluklarına çizerek başlayan kişisel serüvenim 1992’de Mimar Sinan Üniversitesi, Grafik Bölümü’nü kazanmamla yeni bir boyuta geçti. Çocukluk döneminde hobi formatında seyreden bu macera birden bire yaşama biçimi halini aldı diyebilirim. Bu aşamada kendimi çalışmalarımla ifade edeceğim bir zemin gerekiyordu. Onu da 1990 yılında stajyer olarak başladığım ve daha sonra gazeteciliği öğrenme imkanı bulduğum Zaman Gazetesi sağladı.

Mart 2016’ya kadar çalıştığım Zaman’da sanat ve gazeteciliği yoğurarak kendi sentezime ulaşma imkanı buldum. 14 yıl görsel yönetmenlik yaptım. Haberciliği öğrendiğim Zaman ailesi mesleki kariyerimde hep önümü açtı ve birbirinden farklı pek çok projede yer aldım. Aksiyon’da dergi, Zaman’da gazete tasarımını deneyimleyerek bir laboratuvar gibi görsel gazeteciliğin inceliklerini araştırdım.

3 yıllık ABD molasının ardından hayatımın en önemli projelerinden biri olan Zaman’ın yeni tasarım çalışmasını yönetmekle görevlendirildim. Gazete, yeni yüzüyle bir çok başarıya imza attı ve 13 yıl boyunca Society for News Design’dan yüzlerce tasarım ödülü aldı. Projeler birbirini kovalarken 2006 yılında Zaman tasarım ekibi 10 yıl sürecek yeni bir projenin startını verdi. +1T Gazete Tasarım Günleri elde edilen gazetecilik birikimlerini gelecek nesillerin istifadesine sunmak için bulunmaz bir fırsat oldu.

2 yıl Marmara Üniversitesi’nde tasarım eğitimi verdim. Şubat 2015’te SND’nin ‘En İyi Gazete Tasarımı’ yarışmasının jürisinde görev yaptım.

Yarına Bakış’ta sanat ve tasarım yazıları yazdım.

Evli ve 2 çocuk babasıyım.